0

Skazka – jedzenie na telefon

Polecamy jedyną w swoim rodzaju ofertę Skaza – http://skazka.pl – w ofercie Skazki znajdziecie dania kuchni rosysjkiej, ukraińskiej, kaukaskiej a także Azji Centralnej. Skazka dowozi dania na terenie Warszawy. Skazka oferuje również usługi cateringowe – szczególnie w kontekście organizacji imprez.

Do żelaznych hitów skazki należy barszcz ukraiński, pielmieni, manty. Skazka specjalizuje się również w lepieniu pierogów – oferta pierogowa może być dowolnie zmodyfikowana pod konkretnego klienta.

0

Dania zapiekane w piecu – w garnuszkach glinianych

Wielka nowość w restauracji Samovar! Wprowadziliśmy garnuszki do zapiekania dań w piecu a tym samym nasze menu poszerza się o autentyczne dania kuchni ukraińskiej – dania zapiekane w garnuszkach glinianych.

Danie przygotowywane w ten sposób mają wiele unikalnych właściwości – posiadają niesamowity, niepowtarzalny smak i aromat, mogą być przygotowane jako dania bardzo dietetyczne, bez konieczności używania tłuszczu. Mogą być także i tłuste, mniej dietetyczne – jeśli mamy taką potrzebę.

Dania zapiekane w glinianych garnuszkach mogą być zarówno wegetariańskie jak i mięsne. Możliwości jest naprawdę wiele. Zachęcamy do zadawania pytań zarówno w lokalu jak i przez telefon w sprawie dań przyrządzanych w ten sposób – dania te serwujemy tak w lokalu jak i dowozimy na terenie Warszawy a w ofercie mogą być naprawdę różne opcje!

Zapraszamy do kontaktu z nami!

0

Samovar Warszawa

Ruszyliśmy w połowie roku 2013. Pomysłów na własną gastronomię była cała masa. Z wielką energią, zapałem uruchomiłyśmy naszą kuchnię. Początki nie były jednak takie jakbyśmy sobie tego wymarzyły. Nasze kulinarne eksperymenty owszem cieszyły się względnym uznaniem ale obroty nie były wystarczające na tyle aby opłacić czynsz, wszystkich pracowników i inne koszty związane z prowadzeniem gastronomi.

Prawdziwy przełom dokonał się gdy postawiłyśmy wszystko na autentyczną kuchnię ukraińską.

Samowar jest głęboko zakorzeniony w kulturze rosyjskiej.

Wkrótce więcej informacji.

0

Obiady domowe

Wszystkie nasze dania przygotowujemy z wielką starannością – dokładnie taką samą z jaką przygotowujemy nasze domowe obiady. Trzon naszego menu stanowią dania narodowej kuchni ukraińskiej. Posiadamy też potrawy powszechne, popularne w Polsce – takie jak pierogi ruskie, naleśniki na słodko oraz naleśniki w wersji obiadowej, ziemniaki pieczone z różnymi nadzieniami.

Dania kuchni ukraińskiej oferowane przez nas – barszcz ukraiński, ucha (zupa rybna), solianka, różne pierogi (z twarogiem, ziemniakami, z wiśnią), dania zapkiekane w garunszkach, żarkoje.

Pomimo naszej staranności jesteśmy bardzo punktualni – jednocześnie obsługujemy klientów naszym lokalu jak i realizujemy wywozy dań – wszystko robimy bardzo sprawnie – bardzo dbamy o punktualność.

0

Naleśniki

W naszym ukraińskim lokalu wysmażamy przeróżne rodzaje naleśników – w naszej ofercie występują zarówno naleśniki na słodko, jak i wytrawne, naleśniki obiadowe.

Bardzo powszechne na wschodzie – w Ukrainie, Rosji są bliny – cienkie placki z mąki pszennej i gryczanej, z dziurkami, które podawane są zarówno jako przystawka, jako danie obiadowe, na obiad, kolację, na świadanie – zarówno na słodko jak i na słono. W tym sensie blisko im do naleśników popularnych w Polsce, czy w Europie – naleśników serwowanych z różnymi nadzieniami.

0

Pierogi ruskie

Jedno z najbardziej popularnych dań – wbrew pozorom jest to bardzo polskie danie. Teoretycznie spotykane są również na terenach Ukrainy Zachodniej – jednak również tam znane są jako pierogi polskie.

Nazwa – pierogi ruskie wywodzi się od Rusi – Rusi Czerwonej – czyli historycznej krainy Ukrainy Zachodniej.

Pierogi ruskie stanowią jeden z żelaznych punktów naszego menu. W ich przygotowanie wkładamy bardzo dużo serca – jak i w przygotowanie wszystkich innych pierogów. Pierogi wchodzą do trzonu narodowej kuchni ukraińskiej.

0

Barszcz ukraiński

Barszcz ukraiński jest jednym z najbardziej reprezentatywnych dań kuchni ukraińskiej. Chociaż znany jest w Polsce – tradycyjny ukraiński barszcz różni się od tego znanego w Ukrainie.

Barszcz ukraiński bardzo głęboko zakorzenił się w kutlurze ukraińskiej. Istnieje legenda, że pierwszy w historii barszcz został przygotowany przez kozaków w czasie zdobycia twierdzy Azowskiej. Kozacy ugotowali swój barszcz z tego co znaleźli w lesie.

Przygotowanie barsczu ukraińskiego jest sztuką.

0

Pierogi na zamówienie

Oferujemy smaczne, ręcznie lepione pierogi. Posiadamy bardzo duże doświadczenie w przygotowywaniu pierogów – w kuchni ukraińskiej są one bardzo ważnym daniem. Pierogi dostarczamy na zamówienie na terenie Warszawy – możemy dostarczyć zarówno już ugotowane, na ciepło jak i w wersji mrożonej. Zachęcamy do kontaktu bezpośredniego z nami w celu zapoznania się ze szczegółami oferty.

 

0

Catering do firm, biur

Oferujemy kompleksowe usługi w zakresie dostarczania obiadów do biur na terenie Warszawy. Prawdopodobnie nie jesteśmy najtańsi na rynku i nigdy nie zamierzaliśmy być tacy. Wszystkie dania jakie opuszczają naszą kuchnię są przygotowane tak samo jakbyś podawali je w naszym domu rodzinnym, przybył na obiad czy kolację gościom, przyjaciołom.

Pochodzimy z Ukrainy. Na naszą tradycję składa się m.in. gościnność. Wielka, bezgraniczna gościnność. Zgodnie z obyczajem każdy gość winien być przywitany suto zastawionym stołem – stąd niemal każda Ukrainka od dziecka uczona jest sztuki gotowania.

Tworząc nasz lokal bardzo walczyłyśmy o to aby żywcem przenieść naszą tradycję – aby przynieść ją w niezmienionej formie do Polski.